Arrow Arrow

» Uvažovanie pána profesora Tadeusza Zasępu o viere, smrti, Bohu i láske

Vytlačiť stránku

Dennodenne si kladieme otázky. Pýtame sa. Čo budeme jesť? Čo budem robiť? Kde si kúpim novú knihu? Čo robia moji priatelia? Čo sa odo mňa očakáva v práci? Existujú však aj iné otázky. Kto je to Boh? Čo je to Láska? Mám sa báť smrti? Načo žijem život - aký má zmysel? Čo chcem, aby tu po mne ostalo? Sú to otázky, ktorým sa nedá vyhnúť. Prichádzajú často nepozorovane, nevedomky, ale vyžadujú si odpoveď. Aká je tá naša?

Podobné otázky - o Bohu, smrti, láske - sme položili prof. Tadeuszovi Zasępovi, bývalému rektorovi Katolíckej univerzity v Ružomberku, vysokoškolskému pedagógovi a katolíckemu kňazovi. V roku 2016 sa prof. Tadeusz Zasępa dožil okrúhlych 70-ych narodenín a pri tejto príležitosti s ním vyšla aj kniha rozhovorov (s novinárom Karelom Iljom Dvořákom) Sám, aby iní neboli sami a tiež zborník príspevkov osobností o oslávencovi Sám, aby iní neboli sami II.
 
Tadeusz Zasępa reflektuje veľké filozofické témy: nielen ako teológ a žurnalista, ale ako človek, ktorý je v súčasnosti odkázaný na pomoc iných. "Pán Boh mi dal veľkú milosť dôverovať. V tom je to šťastie, že môžete dôverovať Bohu v každej situácii." Veríme, že video, ktoré sme s prof. Zasępom pripravili, bude pre vás inšpiráciou. Inšpiráciou myslieť, dôverovať, milovať.

Pozrite si video: http://bit.ly/1YCoI6i